Достапни линкови

Силна меѓународна осуда на бомбашките напади во Пакистан


Обединетите Нации и повеќе земји во светот силно ги осудија бомбашките напади во Пакистан, во кои вчера загинаа најмалку 65 лица на собирот на шиитските муслимани во Кета. Одговорноста за самоубиствениот напад ја презедоа талибанците. САД го оценија нападот како крајно безумен и поради фактот што доаѓа во време на Рамазан.
XS
SM
MD
LG