Достапни линкови

Американско - јужно корејски подморнички маневри


Јужна Кореја и САД ќе одржат анти подморнички вежби за одвраќање како јасна порака до Севрна Кореја. На вежбите од недела до четврток ќе учествуваат 17 иладји војници на западниот брег на корејскиот полуостров. Вежбите се одговор на мартовското потопување на еден јужно корејски брод за што сојузниците ја обвинија Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG