Достапни линкови

Обама најави конференција за печатот


Американскиот претседател Барак Обама на 10 септември ќе одржи прес конференција посветена на економски теми и на тоа што неговата влада презема во таа област, соопшти Белата Куќа. Обама често е цел на критики затоа што ретко држи прес конференции и што со јавноста комуницира преку интервјуа за одредени медиуми. Последен пат Обама одржа прес конферeнција во Белата Куќа во мај кога зборуваше за нафтената дамка во Мексиканскиот залив.
XS
SM
MD
LG