Достапни линкови

Јапонија воведе сопствени санкции против Иран


Јапонската влада одобри свои санкции против Иран, вклучувајќи и замрзнување на сметките на ирански официјални личности кои се поврзани со иранската нуклеарна програма. Јапонија соопшти дека ќе ги суспендира сите нови инвестиции во иранската нафтена индустрија, но нема планови да го стопира увозот на нафта од Исламската република.
XS
SM
MD
LG