Достапни линкови

Убиства во скопската населба Аеродром


Три лица се убиени во вооружен напад што се случи синоќа околу 20 часот во рибен ресторан кај Три бисери во скопската населба Аеродром. Според очевидците, вооружен маж влегол во ресторанот и пукал кон една од масите. Потоа, без многу брзање, излегол оставајќи ја автоматската пушка, влегол во автомобил и заминал. Едно од лицата починало веднаш , а две биле ранети, но им подлегнале на повредите во Ургентниот центар. . Во недостиг на официјални информации , во јавноста се шпекулира дека меѓу убиените има припадници на Министерството за внатрешни работи. Од таму најавија подетални информации во текот на денов.
XS
SM
MD
LG