Достапни линкови

Вооружена пресметка во Мексико, 25 загинати


Мексиканскиот воен потпарол соопшти дека 25 осомничени за криминал загинале при вооружена пресметка на војниците со осомничените. Инцидентот се случил кога војниците кои патролирале во близина на границата со САД возвратиле на отворениот оган.
XS
SM
MD
LG