Достапни линкови

Нови пожари во Русија


Нови пожари ја зафатија Русија. Локалните медиуми јавуваат дека двајца загинале и најмалку 10 луѓе се повредени од пожарите што избуванаа во Волгоград и Саратов во јужна Русија.Рускиот претседател Дмитри Медведев минатиот пат прогласи вонредна состојба во поголемиот дел од земјата погодена од пожари при кои загинаа над 50 луѓе и неколку илјади станаа бездомници.
XS
SM
MD
LG