Достапни линкови

Убиство во Аеродром


Едено лице загина, а две се поредени во престрелка во скопската населба ,,Аеродром” во близина на трговскиот центар ,,Три Бисери”. Според првичните информации, сторителот влегол во ресторанот во кој седеле убиениот и двајцата повредени и пукал во нив, а откако го извршил убиството со автомобил заминал во непознат правец. Неофицијално, медиумите јавуваат дека убиениот и еден од повредените биле вработени во МВР.
XS
SM
MD
LG