Достапни линкови

Експлодираше нова нафтена платформа во Мексиканскиот Залив


Експлодираше нафтена платформа на Маринер енерџи во Мексиканскиот Залив, во близина на местото каде што се случи хаварија со платформата на Бритиш Петролеум. Во експлозијата што се случила на 130 километри од брегот на Луизијана немало загинати. Американските власти соопштија дека платформата не ископувала нафта или гас.
XS
SM
MD
LG