Достапни линкови

Нагорно-Карабах прослави 18 години независност


Властите во Нагорно-Карабах денеска ја прославија 18-та годишнина од отцепувањето од Азербејџан. Нагорно-Карабах е дел од Азербејџан населен со Ерменци. Двете земји војуваа за Нагорно-Карабах шест години во деветдесетите. Областа се уште предизвикува непријателства меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG