Достапни линкови

Отпуштена руска полицајка која ги обвини шефовите за корупција


Руска полицајка од уралскиот регион денеска соопшти дека била отпуштена од работа откако во видео порака адресирана до рускиот претседател Дмитриј Медведев ги обвини своите надредени за корупција. Таа вели дека е отпуштена поради наводно отсуство од работа и најави дека ќе се жали на суд.
XS
SM
MD
LG