Достапни линкови

Мило Ѓукановиќ во НАТО од средината на Октомври?


ДПС на црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ ја демантира веста на подгоричкиот весник „Дан“ дека дефинитивно веќе кон средината на октомври ќе ја напушти премиерската функција поради преземање на новата должност во НАТО. Повикувајќи се на извори од врвот на партијата, пак „Дан“ пишува дека до 15 октомври Ѓукановиќ на премиерската функција ќе го замени донеодамнешниот шеф на Агенцијата за национална безбедност Душко Марковиќ.
XS
SM
MD
LG