Достапни линкови

Во Таџикистан отпуштена речиси целата безбедносна служба.


Претседателот на Таџикистан Имомали Рахманов го отпушти речиси целото раководство на безбедносната служба откако од затворот во Душанбе минатата недела избегаа 25 лица убивајки 5 чувари. Тие се уште се на слобода а меѓу избеганите има лица кои учествувале во организирање државен удар.
XS
SM
MD
LG