Достапни линкови

Двајца американски војници убиени во Авганистан


Уште двајца американски војници се убиени во Авганистан. Станува збор за напади на југот и на истокот на земјата. Ова е најсмртоносна година за американските сили во Авганистан каде досега загинаа 326 војници. Во 2009 бројот на загинатите американци изнесуваше 317 војници.
XS
SM
MD
LG