Достапни линкови

САД и Иран - спортски подадена рака на кошаркарски меч


Националните кошаркарски тимови на САД и Иран спортиски си честитаа по вчерашниот меч на Светското Првенство во Турција на кој американците победија со 88 спрема 51. Играчите и тренерите ги симнаа претходно политичките тензии меѓу двете влади изјавуавјки дека се фокусираат на кошарката. Најефикасен на мечот беше Хамед Хадиди од Иран кој игра во американската НБА за Мемфис Гризли.
XS
SM
MD
LG