Достапни линкови

Американска операцијата ’Нова зора‘ во Ирак


На церемонијата во Ирак што го означи почетокот на ’Операцијата Нова зора‘ – нова американска мисија за помош и обука на ирачките безбедносни сили присуствуваа американскиот потпретседател Џо Бајден и секретарот за одбрана Роберт Гејтс. Церемонијата се одржа во Багдад, откако претседателот Барак Обама формално означи крај на американските борбени дејства во Ирак.
XS
SM
MD
LG