Достапни линкови

Средба со Нимиц, нема информации за нов предлог


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски најави дека македонската делегација што ќе присуствува на Генерално собрание на ОН во Њујорк кон крајот на месецов ќе има средба со посредникот Метју Нимиц. Милошоски вели оти нема информации дека Нимиц може да излезе со нов предлог за надминување на спорот за името со Грција.
XS
SM
MD
LG