Достапни линкови

Времето претпладне променливо, попладне сончево


Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а во текот на денот облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Утринската температура се движи од осум до 15, а дневната ќе биде од 17 до 25 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува и умерен северен ветер. Утринската температура се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 21 степен
XS
SM
MD
LG