Достапни линкови

Бесон и Лерои бараат ослободување на иранецот Хамиди


Двајца француски новелисти започнаа петиција за ослободување на иранскиот тинејџер осуден на смрт затоа што бил хомосексуалец. Филип Бесон и Жил Лерои денеска публикуваа апел преку Ле Монд барајки ослободување на 18 годипшниот Ебрахим Хамиди. Тој ке умре ако не сториме нешто, напишаа Бесон и Лерои.
XS
SM
MD
LG