Достапни линкови

Семејна заложничка драма во Битола


Во центарот на Битола, на улица „Јосиф Јосифовски-Свештарот“ се случува заложничка драма на едно семејство што живее на првиот кат од зградата.
Како што јави дописникот на МИА, 40 годишен маж во заложништво ги држи своите мајка и татко. Во овој момент, зградата е опколена од полициски сили, пожарникарска служба и екипи на итната медицинска помош.
Се очекува од Скопје да пристигне специјална полициска екипа за да ја спречи драмата во како што некои соседи посочуваат „проблематично семејство“.
XS
SM
MD
LG