Достапни линкови

Молотови коктели врз руската амбасада во Белорусија


Непознати лица фрлиле два молотови коктели врз руската амбасада во Минск при што било оштетено само едно возило. Русија побара истрага а во соопштението на министерството за надворешни работи во Москва се вели дека целта на непознатите е да ги направат тензии меѓу Русија и Белорусија. Ова инаку не е прв напад врз руската амбасада во Минск.
XS
SM
MD
LG