Достапни линкови

Атина го отфрли барањето да испрати 100 војници во Авганистан


Атина го отфрли барањето на НАТО за зголемување на грчкиот контингент во Авганистан кое било испратено и покрај сериозните економски проблеми на Грција, пишува То Вима.
НАТО побара Грција да испрати околу 100 војници во мисијата ИСАФ во Кабул.
XS
SM
MD
LG