Достапни линкови

4 американски војници загинаа во Авганистан


Четрири припадници на американските сили загинале во бомбашки напад извршен во талибански стил. Оваа година во Авганистан, според Франс Прес, загинале 484 странски војници, споредбено со 521 за целата 2009.
Командантите на НАТО предупредија дека жртвите ќе се зголемат како што нивните сили ќе влегуваат во регионите кои долго време беа под контрола на талибанците.
XS
SM
MD
LG