Достапни линкови

Уапсени 2 мажи на аеродром во Холандија


Двајца мажи се уапсени во Холандија под обвинение дека носеле сомнителни направи, кои биле пронајдени од американските скенери на аеродромот во Амстердам во багажот на едниот од нив. Според извештајот биле пронајдени часовници и мобилни телефони кои не се сметаат за опасни и забранети, но официјалните лица се сомневаат дека биле искористени за да се тестира безбедноста на аеродромот.
XS
SM
MD
LG