Достапни линкови

Критики до Карзаи за неуспех во борбата со корупција


Демократскиот конгресмен Рик Ларсен кој беше во посета на Авганистан упати критики до претседателот Хамид Карзаи дека тој не успеал во борбата со корупцијата во земјата. Тој изјави дека Карзаи мора да се потруди повеќе за Авганистан да не стане рај за Ал Каеда, по најавите дека Соединетите Американски Држави ќе започнат со повлекувањето на нивните војници во јули во наредната година.
XS
SM
MD
LG