Достапни линкови

Џо Бајден во Ирак


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска пристигна во Багдад, во пресрет на церемонијата во среда, што формално треба да го означи крајот на американските воени операции во земјата. Најавено е дека утре, Бајден ќе се сретне со ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи.
XS
SM
MD
LG