Достапни линкови

25 партии на изборите во Киргистан


25 политички партии се пријавиле за учество на претстојните избори во Киргистан, соопшти Државната изборна комисија по истекувањето на рокот за пријавување. Изборната кампања почнува на 10 септември.
XS
SM
MD
LG