Достапни линкови

Анкетна комисија почна со работа


Собраниската Анкетна комисија која треба да го расчисти инцидентот што се случи во Парламентот на 1 јули годинава, денеска одржа отворена седница.
Претседателот на Комисијата Хајрула Мисини предложи да се работи зад затворена врата, но тој предлог го одбија членовите на комисијата Благородна Дулиќ, Илија Димовски, Соња Мираковска и Менде Диневски и одлучија седниците да се отворени.
На први јули годинава дојде до инцидент меѓу дел од пратеници на СДСМ и полициското обезбедување, откако во Собранието не помина законот за стечајците.
XS
SM
MD
LG