Достапни линкови

Шест мртви, човек пукал на улица во Братислава


Шест луѓе се убиени, а најмалку 13 се повредени во главниот град на Словачка, Братислава, кога човек почнал да пука на улица. Полицијата го блокира местото на пукотниците и најави повеќе информации за подоцна.
XS
SM
MD
LG