Достапни линкови

Путин ја предупредува опозицијата


Рускиот премиер Владимир Путин упати предупредување до опозицијата дека полицијата би можела да употреби сила за да ги спречи протестите кои нема да бидат дозволени. Активистите инсистираат дека слободата на собирање е едно од основните права загаранитарно со рускиот устав.
XS
SM
MD
LG