Достапни линкови

САД: петмина убиени на роденденска прослава


Едно вооружено лице убило пет луѓе во Аризона кои биле на роденденска забава. Меѓу убиените биле поранешната негова девојка со која имал две деца, нејзиното сегашно момче и уште тројца гости. Потоа лицето со своите две деца избегало во Калифорнија каде што се самоубило. Децата не биле повредени.
XS
SM
MD
LG