Достапни линкови

Завршница на судскиот процес против тројца хрватски генерали


Тим обвинители и бранители ќе имаат завршен збор во случајот против хрватските генерали Анте Готовина, Иван Чермак и Младен Маркач, кој се води пред Хашкиот трибунал. Тие се обвинети за прогон на српското население од Книнска краина во 1995- та година.
XS
SM
MD
LG