Достапни линкови

Хосни Мубарак во посета на Франција


Во Париз египетскиот претседател Хосни Мубарак ќе разговара со францускиот претседател Никола Саркози. До нивната средба доаѓа пред најавениот почеток на директните мировни преговори меѓу Израел и Палестинците.
XS
SM
MD
LG