Достапни линкови

Средба Гадафи- Берлускони во Рим


Либискиот претседател Моамер ел Гадафи, кој од вчера престојува во дводневна посета на Италија, поради одбележувањето на втората годишнина од потпишувањето на договорот за италијанско-либиско пријателство, денеска по залезот на сонцето ќе се сретне со италијанскиот премиер Силвио Берлускони. Поради муслиманскиот свет месец Рамазан, Гадафи пости цел ден.
Шаторот на либискиот претседател е сместен во дворот на резиденцијата на либискиот амбасадор во Рим.
XS
SM
MD
LG