Достапни линкови

Времето денеска променливо и посвежо


Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за локален краткотраен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура се движи од 11 до 19, а дневната ќе биде од 24 до 32 степена.
Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 17, а дневна до 28 степени.
XS
SM
MD
LG