Достапни линкови

Викенд-бран на насилство во Авганистан


Седум американски војници и кандидат за пратеник се убиени во бранот насилства викендов во Авганистан. Војниците се убиени во два одделни напади, а кандидатот за пратеник во друг напад. Денеска беа пронајдени и телата на петтемина киднапирани активисти во кампањата.
XS
SM
MD
LG