Достапни линкови

Македонија-Русија 10-9


Македонската ватерполо репрезентација ја победи Русија со 10-9, во првиот натпревар од групата Б на Европското првенство, коe почна денеска во Хрватска. Резултатот по четвртини беше 3-3, 2-2, 1-2 и 4-2.
Македонија утре игра против Грција во 18 часот.
XS
SM
MD
LG