Достапни линкови

Притвор за обвинетите за убиство на српскиот турист во Охрид


Истражен судија во Охрид им одреди 30-дневен притвор на осумтемина обвинети за завчерашното убиство на 34-годишниот српски турист Дејан Новаковиќ од Белград.
Седуммина од обвинетите се македонски државјани, а еден е српски државјанин од Лесковац кој е во бегство и по него полицијата трага.
XS
SM
MD
LG