Достапни линкови

Загинаа шест американски војници во Авганистан


Шестмина американски војници во Авганистан загинаа во одделни инциденти во немирните делови на југот и на исток од земјата.
Вчера, НАТО соопшти дека нивните војници убиле најмалку 21 милитант.
XS
SM
MD
LG