Достапни линкови

Завршуваат квалификациите за ЕП во кошарка


Македонската кошаркарска репрезентација вечерва во 20 часот и 45 минути и гостува на Босна и Херцеговина во обид, со победа да ги заврши квалификациите за Европското првенство во Литванија идната година.
Сепак, македонската репрезентација има речиси сигурен пласман дури и со пораз.

XS
SM
MD
LG