Достапни линкови

14 мртви во престрелки на Кавказот


Најмалку 14 милитанти и еден руски полицаец се убиени во рации во северен Кавказ, соопштува руската полиција. Тие соопштија дека 9 милитанти се убиени во два одделни инциденти во републиката Кабардино-Балкарија доцна синоќа.
Во републиката Дагестан, пак, во престрелка вчера загинале петмина милитанти и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG