Достапни линкови

Убиени 10 бунтовници во Авганистан


НАТО соопшти дека нивните војници убиле најмалку 10 бунтовници во Авганистан, откако утринава бунтовниците нападнале две бази во источен Авганистан. Петмина бунтовници се заробени. Не загинал ни еден авганистански или војник на НАТО.
Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот. Според нив, во нападот се убиени 18 странски војници.
XS
SM
MD
LG