Достапни линкови

Запалени дипломатски автомобили во Солун


Пет автомобили на дипломатски мисии и странски претставништва се запалени денеска во Солун, јави грчката агенција АНА-МПА.
Непознати напаѓачи фрлија бомби врз автомобили на паркинг во солунските квартови Фалиро и Каламарија. Пожарот предизвикан од експлозиите зафати други автомобили паркирани во близина на дипломатските возила.
XS
SM
MD
LG