Достапни линкови

Заложничка драма во Пакистан


Исламски милитанти држат двајца заложници во една воена зграда во градот Пешавар во Пакистан. Властите велат дека зградата е опколена и дека засега нема жртви. До инцидентот дошло кога исламски милитанти, кои биле во затвор, совладале двајца од стражарите за време на испитувањето. Стражарите сега се заложници.
XS
SM
MD
LG