Достапни линкови

Почнува Светското првенство во кошарка


Почнува Светското првенство во кошарка што се игра во Турција. Репрезентациите се поделени во четири групи со по шест селекции од кои најдобрите четири ќе продолжат во втората фаза. Натпреварите се играат во Истанбул, Анкара, Измир и Кајсери.
Финалето се игра на 12 септември.
XS
SM
MD
LG