Достапни линкови

Рударска несреќа во Грузија


Тројца рудари загинаа, а седуммина се повредени во експлозија во рудникот за јаглен Миндели во градот Ткибули во западна Грузија, јавуваат тамошните медиуми. Според медиумите, несереќата веројатно е предизвикана од експлозија на метан.
XS
SM
MD
LG