Достапни линкови

ФЕД ке реагира ако треба за да го зголеми економскиот раст


Американските Федерални Резерви ќе преземат поагресивни мерки за зголемување на растот, ако економските изгледи се влошат значително, изјави првиот човек на централната банка Бен Бернанке.
Според Бернанке проспектите во 2011 година остануваат исти и покрај остриот прекин на темпото на економската експанзија во вториот квартал годинава.
Централната банка соопшти дека е подготвена да обезбеди дополнителни монетарни мерки, ако е неопходно, изјави Бернанке.
XS
SM
MD
LG