Достапни линкови

Турско - грчките односи во позитивен правец, изјави Давитоглу


Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу изјави дека во моментов има оптимизам во турско-грчките односи.
Тој, за Хуриет, изјави дека со дијалог споровите меѓу двете земји за Егејско море ќе бидат испратени во минатото. Се очекува Давутоглу во текот на есента да ја посети Атина.
XS
SM
MD
LG