Достапни линкови

Просечна плата во Македонија во јуни 20.424 денари


Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во јуни годинава изнесува 20.424 денари и во однос на јуни лани е зголемена за 1,8 отсто, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Во јуни годинава три проценти од вработените во Македонија не зеле плата.
XS
SM
MD
LG