Достапни линкови

Јанкуловска во Салзбург за полициска соработка и визната либерализација


Досегашните резултати од визната либерализација и натамошното хармонизирање на полициската работа врз дневна основа, се темите на Салцбуршкиот форум што денеска и утре се одржува во Австрија.
Форумот, како што изјави за МИА министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, е платформа за мултикултурен дијалог и соработка во внатрешната безбедност.
XS
SM
MD
LG